YAYINCI HAKKINDA

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi, Kıbrıs Türk Ruh Sağlığı Enstitüsü’’nün akademik resmi yayınıdır. Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü, KKTC Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 04.04.2005 tarihinde 339/05 numarası ile onaylanmış akademik bir eğitim kuruluşudur. Alanında uzman ve tecrübeli akademisyenler ile birlikte ruh sağlığı alanında faaliyetleri yürüten ve her biri kendine özgü ve geliştirici olan programları ile bütün öğrencilere eğitim alanında fırsat eşitliği sunan bir eğitim kuruluşudur.

Kıbrıs Ruh Sağlığı Ensitüsü 2005’ten itibaren #87228 numarası ile onaylanmış Amerikan Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Danışmanları Birliği (NAADAC) tarafından onaylı Madde Bağımlılığı Terapisti eğitimi hizmeti vermektedir.

Ayrıca enstitümüzde Uluslararası Pozitif ve Kültürlerarası Psikoterapi Akademisi (ICCP) ve Almanya Wiesbaden Psikoterapi Akademisi (WIAP) onaylı, Pozitif Psikoterapi Eğitimi verilmektedir.

Avrupa Beden Psikoterapistler Birliği tarafından onaylı Beden Psikoterapisi Eğitimi, Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü iş birliği ile Psikodrama Eğitimleri ve Motivasyonel Terapi eğitimleri verilmektedir.

Aynı zamanda çocuk, ergen, yetişkin psikolojik danışmanlığı, okul danışmanlığı yanında ruh sağlığı alanında diğer eğitim ve seminer çalışmaları da düzenlenmektedir. Bununla birlikte çocuk, ergen ve ailelere yönelik  grupla psikolojik danışma ve psikoeğitim programları da düzenlemekteyiz.

Kıbrıs Ruh Sağlığı Enstitüsü hakkında daha fazla bilgi için web sitesine ruhsagligiensitusu.com adresinden girebilirsiniz.