YAYIN İŞLEM ÜCRETİ

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi, 26 Mayıs 2022 itibariyle gönderilen makaleler için 300 EUR Makale İşleme Ücreti (MİÜ) tahsil edecektir.  

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi dergisinde son bir yıl içinde hakemlik yapmış yazarlar için MİÜ 150 EUR olarak tahsil edilir. Hakem yayın ücreti ödeme hakkı hakemlik yapılan makale sayısı ile sınırlıdır.

MİÜ, makale hakem değerlendirme sürecine girmeden önce ödenecektir. Makale başvurusu yapıldıktan sonra, dergi editörlüğünün intihal ve ön değerlendirme sonucu olumlu olursa, makale hakem değerlendirme sürecine başlamadan önce MİÜ ödemesi yapılacaktır. Yazarların MİÜ ödemesi için editörlükten bilgilendirme maili yapılacaktır. Hakem değerlendirme süreci MİÜ’den sonra başlamaktadır. Bilgilendirme maili gelmeden önce kesinlikle ücret ödemesi yapılmamalıdır. MİÜ ödemesi sonrasında makalenin hakem değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreçte editörlük tarafından yazarlara bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. MİÜ ödendikten sonra ödeme dekontunun dergiye gönderilmesi gerekmektedir. 

MİÜ Ödemeniz için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

  • Banka Havalesi/EFT (EUR Hesabı)

Alıcı Adı – Hesap Sahibi: LEPİM LEFKOŞA PSİKİYATRİ MERKEZİ

Banka adı: TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)

Hesap Numarası: 263-83268843

IBAN Numarası: TR620003200000000083268843