GİZLİLİK POLİTİKASI

 

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi kişisel bilgilerinizin korunmasına yönelik çalışmaktadır. Burada özetlenen gizlilik politikası, yalnızca Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji tarafından http://www.ktppdergisi.com/ web sitesi aracılığıyla toplanan bilgiler için geçerlidir.

 

Topladığımız Bilgiler

Yazar, yayın kurulu üyesi veya diğer ilgili rol olarak yürütülen tüm çevrimiçi etkinlikleri destekleyecek bireysel kullanıcı profilinizi oluşturmak için sizden kişisel bilgileriniz talep edilmektedir. Adınız, posta adresiniz, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve coğrafi konumunuz gibi bilgiler, belirli içeriğe veya güvenli bir siteye erişime izin vermek için özgün tanımlayıcılar olarak kullanılmaktadır. Tüm kişisel bilgiler, Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi tarafından kesinlikle özel ve gizli tutulmaktadır. Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi, kanunen zorunlu olmadıkça kişisel bilgilerinizi izniniz olmadan üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

 

Bir kullanıcının kaydı ve daha sonraki kullanımıyla ilgili olarak aşağıdaki bilgileri işleriz:

 Adınız, kullanıcı adınız, ORCID Kimliğiniz ve e-posta adresiniz gibi kayıt sırasında sağlanan bilgiler

 Hesap oturum açma bağlantılı bilgiler, örn. oturum açma ve şifre ayrıntıları

 Sizin tarafınızdan gönderilen yazışmalar, örn. e-posta veya web sitesi iletişim formları

 Sizin tarafınızdan yüklenen içerik dosyaları ve kapak mektupları

 Birlikte çalıştığınız kurum bilgileri, ör. adres, isim, e-posta

 Kamuya açık verilere dayalı yayın kaydınız.

Sağladığınız kişisel veriler şu amaçlarla kullanılacaktır:

 Oturum açtığınızda kimliğinizi belirlemek

 Hesabınızı yönetmek

 Sizinle iletişim kurmak

 Bir yazar olarak size diğer yayın fırsatları hakkında bilgi vermek

 Dergi üzerinden potansiyel bir Hakem, Yayın Kurulu Üyesi veya harici Editör sıfatınızla sizinle iletişim kurmak; Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ile iletişime geçerek, Hakem, Yayın Kurulu Üyesi veya harici Editör olarak sizinle yapılan bu iletişimleri istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

 İçerik atfının doğruluğunu ve emsal değerlendirme sürecinin kalitesini ve bütünlüğünü sağlamak

 Yayınlanmış kitaplar ve makaleler, alıntılar gibi halka açık verilere dayalı olarak yayın kaydınızın bir profilini oluşturmak. Bu bilgiler makale kabulünü belirlemek için kullanılmayacak veya otomatik karar verme için kullanılmayacaktır. Bu bilgiler, iletişimleri kişiselleştirmek ve size hizmetlerimiz hakkında en son haberleri sağlamak için kullanılacaktır

 Makale Yayın prosedürlerini yetkilendirmek ve işlemek

 

Çerezler

Sitemizi ziyaret ettiğinizde çerezler ve günlük dosyaları otomatik olarak kaydedilir. Bu veriler aşağıdaki bilgilerin bir kısmını veya tamamını içerebilir: IP adresi, ana bilgisayar adı, etki alanı adı, tarayıcı sürümü ve platformu, taleplerin tarihi ve saati ve indirilen veya görüntülenen dosyalar. Bu bilgiler http://www.ktppdergisi.com/ web sitesinin ve dijital ürünlerimizin trafiğini ve kullanımını ölçmek ve analiz etmek için kullanılır.

 

Bilgilerinizde Değişiklik Yapmak

Bir kullanıcı hesabı oluşturduğunuzda, kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan güncelleyebilirsiniz. Sitemizde kişisel bir profil oluşturursanız (örn: kayıtlı kullanıcı ya da abone olarak), bu profile ilişkin bilgileri her zaman gözden geçirebilir, değiştirebilirsiniz.

Bilgilerinizin nasıl kullanıldığı veya saklandığı konusunda endişeleriniz varsa, lütfen mehmet.cakici@neu.edu.tr adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

 

Yönetim İlkeleri

Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi olarak bu web sitesini (http://www.ktppdergisi.com/) ve ilgili online hizmetleri aşağıdaki ilkelere göre sürdürürüz:

-Mahremiyetinize saygı duyar ve bunu güvence altına almak için önlemler alırız. Sitemizi kullanımınızla ilgili hiçbir kişisel bilgiyi başka bir kurumla paylaşmayız. Üçüncü partilere kişisel bilgilerinizi satmayız, kiralamayız ya da e-mail adresinizi üçüncü partilerle paylaşmayız.

– Size gönderdiğimiz bilgilendirmelerde izin süreçleri geçerlidir; buna göre, içerikle ya da sitenin sunduğu hizmetlerle ilgili bilgileri izniniz olmadan size göndermeyiz. Size bilgi gönderdiğimizde, gelecekteki olası bilgilendirmeleri almak istemediğiniz takdirde bilgilendirme listesinden/aboneliğinden nasıl ayrılacağınıza ilişkin yönlendirmeleri de gönderimize ekleriz.

– Üçüncü partilere (örn: reklam verenler, pazarlama/sektör araştırma firmaları vb.) web sitemizin aktivitesi konusunda raporlama yapabiliriz ve müşterilerin satın alma davranışları ya da hangi konularda yoğunlaştıklarına ilişkin açıklamalar sunabiliriz.

– Sitemizde bireysel kullanımınızla ilgili veri toplamayız. Bu tarzda veriyi, içerik ya da reklam, belirttiğiniz tercihlerinizle uyuştuğu takdirde ve sizin izninizle sunarız.

– Sitemizde sizden topladığımız verileri, yanlış kullanıma, değişikliğe uğrama ve kaybolmaya karşı korumak için uygun güvenlik önlemlerini hayata geçiririz.

– Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi’nin web sitesinin Gizlilik Politikası değiştirilebilir. Bilgilendirme uygulamaları konusunda değişiklik yapacak olursak, sizleri bilgilendiririz. Gizlilik Politikasının güncellemesi ya da değişikliklerini web sitesine yükleriz. Gizlilik Politikasını en az senede bir kez gözden geçiririz.

Bizden bilgilendirme mesajı almayı çeşitli yollarla durdurabilirsiniz. İçerik ya da hizmetlerle ilgili bilgilendirme almak istemediğinizde; ktppdergisi@gmail.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. E-mail adresinizi mesaja mutlaka yazmalısınız. Normal koşullarda 48 – 72 saat içinde talebiniz işleme alınmış olur.